IRANSKA RIKS FÖRB. I SVERIGE
وبسایت رسمی اتحادیه ایرانیان

در سوگ سهراب رحیمی

824

بدن سوخته سهراب رحیمی کشف شد

آن عاشقان شرزه که با شب نزیستند رفتند و شهر خفته ندانست که کیستند

سهراب رحیمی، شاعر، عضو انجمن قلم در تبعید و پن سوئد ، مترجم و روزنامه‌نگار ایرانی مقیم سوئد روز پنجشنبه 22 بهمن‌ماه در داخل خودرویی سوخته کنار یکی از جاده‌های شهر مالمو سوئد پیدا شد. حادثه درگذشت سهراب رحيمى كه پليس درحال حاضر« قتل » می شناسد ، خبر بدى را نيز با خود دارد كه هيچ جا براى يك شاعر و يك پناهنده امن نيست. ياد سهراب رحيمى با شعرها و ترجمه هايش هميشه زنده خواهدماند، يادش گرامى

 

سهراب رحیمی بعنوان پناهنده سیاسی و فعال اجتماعی دردهه شصت از جهنم جمهوری اسلامی به خارج از کشور گریخت وسال های مقیم شهر گوتنبرگ بود ، بعد ترمقیم شهر مالمو و به کار و زندگی و فعالیت فرهنگی و اجتماعی ادامه داد . باید گفت: سهراب رحیمی منتقد شعر در نشریه فرهنگی کولتورن و عضو هینت دبیران مجله ویژه شعر پوپولارپوئسی در سوئد بود. اضافه می نماییم ؛ زنده‌یاد رحیمی در سال ۱۳۹۲ موفق به دریافت جایزه شعر «نیکلای گوگول» از کشور اوکراین شد. او هم‌چنین سردبیر سایت ادبی صحنه‌ها بود.

رادیو سراسری پژواک (سوئد) ، در رابطه با این حادثه ناراحت‌کننده گزارش داد: «پلیس سوئد در گفت‌وگویی با روزنامە اکسپرسن اعلام کرد کە در این باره گزارشی دریافت کردە و از یک نفر نیز بازجویی بە عمل آوردە است اما اطلاعات بیشتری درباره چگونگی حادثه و یا دلیل این مرگ، ارائە نکرد. با این حال پلیس مایل است تا مشخص شدن نتایج تحقیقات، این حادثە را تحت عنوان «قتل» طبقەبندی کند. 

حادثه تلخ خبری پیدا شدن بدن سوخته سهراب رحیمی انسانی آرام و متین ، همه ما و اهالی شعر و ادبیات را دچار بهت و اندوه کرد. حادثه درگذشت سهراب رحيمى كه پليس درحال حاضر« قتل » می شناسد ، خبر بدى را نيز با خود دارد كه هيچ جا براى يك شاعر و يك پناهنده امن نيست. ياد سهراب رحيمى با شعرها و ترجمه هايش هميشه زنده خواهدماند، يادش گرامى

اتحادیه سراسری ایرانیان واحد غرب سوئد ( گوتنبرگ ) ، ضمن ابراز تاسف از دریافت این خبرو بیان تاثر خود به همسر و یکایک بستگان ایشان در سوئد و ایران ، به اعضاء انجمن قلم و پن کلوپ سوئد ؛ خواهان روشن شدن ابعاد این حادثه از جانب پلیس و ارائه گزارش روشنگر نسبت به این « قتل » اسفبارهستیم .

اتحادیه سراسری ایرانیان واحد غرب ( گوتنبرگ )

 

 

پاسخ دهید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.