IRANSKA RIKS FÖRB. I SVERIGE
وبسایت رسمی اتحادیه ایرانیان

گزارش نشست با نماینده پارلمان خانم آمنه کاکاباوی

782

گزارش سیمنار بیستم فوریه ۲۰۱۶گوتنبرگ 

با خانم آمنه کاکا باوی

نماینده حزب چپ در پارلمان سوئد

 

دوستان گرامی ؛ دیروز بیستم فوریه در محل دفتر اتحادیه سراسری واحد غرب ، با نمایی سازمان یافته و برنامه ریزی شده از ساعت 3 بعد از ظهر با پذیرایی از حاضرین با چای ، قهوه و شیرینی استقبال شد و در راس ساعت 4 عصر با حضور سخنران اصلی جلسه آغاز به کار نمود.

 

دوستان کانون بازنشسته با وجود هوای برفی و بغایت سرد ، در ترکیب گسترده در سیمنارحضور داشتند . سالن اجتماعات اتحادیه وسیع تر از این جمع ، گنجایش جمعیت را بیش از این نداشت. 

جلسه با خوشآمد گویی امیر جواهری از جانب کارگروه برگزاری سیمنار به خانم ها و اقایان حاضر درنشست ، کل برنامه را معرفی نمود که شامل : 

ارائه یک قطعه موشسقی 

معرفی سخنران جلسه با تصویر 

خوشآمد گویی آقای وثوقیان رئیس هیئت مدیره کانون بازنشستگان شهر گوتنبرگ و طرح مشکلات جمع خود 

ارائه گفتگوی خانم آمنه کاکا باوی با جمع حاضر 

طرح دوراول پرسش ها با سخنران 

آنتراکت 

ادامه طرح پرسش ها 

پاسخ خانم آمنه کاکاباوی با پرسش های صورت گرفته 

با توجه به زمان پیش بینی شده ، از آنجائیکه استقبال از سیمنار فوق العاده با کمیت همراه بود و پرسش ها نیز از تنوع برخورد چند گانه حاضرین را شامل می گشت . جلسه تا ساعت بیس از هفت طول کشید 

ارزیابی همه حاضرین از دریافت بحث خانم کاکاباوی و طرح پرسش ها و پاسخ های ارائه شده فضایی بغایت صمیمی را به نمایش گذاشت . 

پیشنهادی چندگانه که از جانب حاضرین طرح گردید :

– سازمان دهی کمپین های مطالبه محور حول خواسته های طبقه بندی شده بازنشستگان درمقابل سیاست مداران کمون گوتنبرگ و شورای استان 

– ایجاد فوند های مالی برپایه پیشنهاد سال های پیش اتحادیه سراسری و پیگیری آن 

– بازگویی مشکل بازنشستگان حول عضویت آن ها در فولک سام و پاسخ گویی آنان به این معضل 

– دعوت از سیاستمداران کمونی شهر گوتنبرگ و طرح مسائل و مشکلات با آنان .

سرانجام در استمرار بحث ، مسئول جلسه یاد آور شد که ما شاهد ادامه این بحث در روز چهارشنبه 24 فوریه ساعت 10 صبح در کتابخانه مرکزی شهر در میدان یوتا پلاتسن با آقای اردلان شکرآبی خواهیم بود. 

در آن روز مسئول اتحادیه سراسری آقای تهمورث یاسمی نیز در جمع ما خواهند بود. آنچه که مهم می نماید اینستکه ؛ آخرهمین ماه بیستمین کنگره اتحادیه سراسری ایرانیان نیز در شهر گوتنبرگ بر گزار می گردد 

انتظار ما این خواهد بود که با ارائه نتایج این دو سیمنار به کنگره اتحادیه سراسری و جلب نظر نمایندگان بتوانیم مسئله بازنشستگان را در اشل سراسری با برنامه کاری اتحادیه سراسری در تمام سال 2016 گره بزنیم و با برپایی چنین سیمنار هایی درشهر های مالمو – استکهلم و شمال سوئد و دیگر شهر ها ، آنرا با دیگر بازنشستگان ملیت خارجی تبار در مرحله اول با مهاجرین افغان – ترک – کرد و عرب بدل به یک شبکه بسازیم وبرای حل مشکلات در سطح سیوس ( اتحادیه دیگر ملیت ها ) به برنامه همه جانبه وپرمضمون جمعی بدل بسازیم . این همه با توجه وعنایت کنگره بیستم اتحادیه سراسری ایرانیان سوئ میسر خواهد گردید . 

از مسئول دفتر اتحادیه آقای علی فخار و همه اعضاء هیئت مسئولیت کانون بازنشستگان گوتنبرگ که با ما کمال همکاری را روا داشتند ، کمال تشکر راداریم. 

بار دیگر از حضوریکایک تان که به دعوت ما پاسخ مثبت گفتید و از خانم آمنه کاکا باوی ، نماینده حزب چپ در پارلمان سوئد که دعوت ما را قبول کردند و درسیمنارامروز گوتنبرگ شرکت نمودند ، تشکر و امتنان خودم و سایر اعضاء کا رگروه اقایان : داوود نوائیان – محمد جعفری و بیژن شفیعی از استکهلم و تهمورث یاسمی از مالمو را اعلام می داریم . 

امیرجواهری ؛ مسئول هماهنگی کار گروه 

يكشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴ برابر با ۲۱ فوريه ۲۰۱۶

اطلاعات بیشتر در فایل پی دی اف PDF

پاسخ دهید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.